O firmie

  • Postój taksówek przy Bramie Lubelskiej Nowej w Zamościu, poł. lat 60-tych.

    Postój taksówek przy Bramie Lubelskiej Nowej w Zamościu, poł. lat 60-tych.

  • Postój taksówek przy Bramie Lubelskiej Nowej, lata 60-te.  Autor fotografii Józef Duda

    Postój taksówek przy Bramie Lubelskiej Nowej, lata 60-te. Autor fotografii Józef Duda

Kilka lat po wojnie na ulice Zamościa wyjechały pierwsze samochody do wynajęcia wraz z kierowcą.

W miarę upływu czasu pojawiła się konieczność powołania do życia organizacji, która reprezentowałaby środowisko i zajmowała się problemami zamojskich przewoźników. Pierwszy wpis w rejestrze członków Zrzeszenia Transportu Prywatnego w Zamościu pochodzi z roku 1951.

Tę datę przyjmujemy za początek działania Zrzeszenia Transportu w mieście Zamość. Jesteśmy bezpośrednimi spadkobiercami tej najstarszej organizacji.

 

Po latach zmian i przekształceń w roku 1990 powstała konieczność łączności radiowej. Idąc z duchem czasu jako pierwsza firma w mieście wykorzystaliśmy tę możliwość, organizując radio taxi na paśmie CB. Z początkiem roku 1992 zaczęliśmy działać całkowicie profesjonalnie, wykorzystując częstotliwości radiowe przydzielone przez Państwową Agencję Radio-Komunikacji. Ostatnie przekształcenie miało miejsce w 1996 roku, zmieniono nazwę na Zrzeszenie Transportu "Super Taxi" oraz przyjęto nowy statut. Pod tym szyldem funkcjonujemy po dzień dzisiejszy. W statucie naszego zrzeszenia między innymi jest zapis, że członkiem korporacji może zostać osoba mająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, doświadczenie jako kierowca taksówki oraz nieposzlakowaną opinię w środowisku. Nie ma w naszych szeregach miejsca dla ludzi przypadkowych "wyedukowanych" na zlecenie biura pracy, którzy po 30-godzinnym kursie, mając prawo jazdy niekiedy nie dłużej jak 3 m-ce, zostają zatrudniani przez prywatne firmy jako kierowcy taksówki. Z.T."Super Taxi" to gwarancja najwyższej jakości usług.

Script logo